top of page

Dr. Halil AKŞİT

        1966 yılında doğmuştur. Bornova Anadolu Lisesi’ nden 1983 yılında, Ege Üniversitesi Tıp

Fakültesi’ nden ise 1990 yılında mezun olmuştur. Manuel Tıp üzerine dünya çapında isim yapmış hocalardan eğitim alarak bu alanda uzmanlaşmıştır.

         Manuel tıbbı Türkiye’ de tanıtarak temelini atan Bulgaristan Manuel Tıp Derneği Başkanı ve Medical University Of Varna (Varna Tıp Üniversitesi) Fizik Tedavi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Todor Todorov’ un yanında eğitime başlamış ve Manuel Tıp diplomasını da yine Prof. Dr. Todorov’ un elinden almıştır.

          International Academy of Manual/Musculoskeletal Medicine (IAMMM) Uluslararası Manuel Tıp Akademisi üyesidir ve Bulgaristan Manuel Tıp Derneği üyesidir.

          Federation Internationalede Medecine Manuelle (Uluslararası Manuel Tıp Federasyonu) tarafından düzenlenen Instructor Course For Manual Medicine 'Manuel Tıp Eğitmeni' belgesine sahiptir.

dr. halil akşit
manuel terapi

  • Ayrıca, Rusya Manuel Tıp Derneği Başkanı ve Moskova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sergey Nikonov,

  • İsrail Manuel Tıp Derneği Başkanı ve kısa adı FIMM olan Federation Internationalede Medecine Manuelle (Uluslararası Manuel Tıp Federasyonu ) Başkanı Dr. Simon Vulfsons ve Prof. Dr. Jean-Yves Maıgne,

  • Almanya Manuel Tıp Derneği Başkanı Dr. Wolfgang Von Heymann,

  • İsviçre Manuel Tıp Derneği Başkanı Dr. Marc – Henri Gauchat,

  • Amerika Osteopati Akademisi Başkanı Prof. Michael L. Kuchera ve Dr. Bernard Terrier gibi Manuel Tıp alanında dünya çapında çok önemli çalışmalara imza atan isimlerden de eğitim almıştır.

          ​Dr. Halil Akşit, hem akademik geçmişi hem de mesleki deneyimiyle Manuel Tıp alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir. Kendisi Türkiye’ nin bu alandaki sayılı hekimlerindendir.

DİPLOMA VE SERTİFİKALAR

010.jpg
manuel tıp diploma
diploma
varna üniversitesi sertifika
manuel terapi katılım belgesi
sakroiliyak eklem manipülasyon
fımm katılım belgesi
post izometrik relaksasyon
prof. dr. todor todorov
torakal bölge manipülasyon
manuel medicine
the international academy conference
manuel terapi a
016.jpg
manuel terapi b
manuel terapi c
manuel terapi d
servikal manipülasyon
001_edited.jpg
bottom of page