top of page
DSCF6400_edited_edited_edited_edited.png

MANUEL TERA

Manuel terapi tıbbın en eski ve klasik uygulamalarından biridir. Binlerce yıldır tıbbın içinde uygulana gelmiş ve insanların şifa bulduğu bir tedavi yöntemidir. Alternatif tıp değildir, geleneksel tıp değildir, masaj değildir. Kifoz, skolyoz gibi omurga ile ilgili sorunlarda, omuz şikayetlerinde (donuk omuz, hareket kısıtlılığı), el bileği sorunlarında (karpal tünel sendromu), ayak bileği sorunlarında, dirsek sorunlarında (tenisçi dirseği, golfçu dirseği), dizin enflamatuar olmayan fonksiyonel eklem bozukluklarında, fibromyaljide  ve kalçanın fonksiyonel bozukluklarında başarıyla uygulanır. Bel ve boyun fıtıklarında % 90’ ın üzerinde başarılı sonuç  verir. Bel fıtıklarında ve boyun fıtıklarında nadir olgular dışında ameliyat kesinlikle kişilerin kaderi değildir!


 

halil3_edited.png

Manuel  Terapi  Hangi Rahatsızlıkların Tedavisinde Uygulanır?

Kas ve iskelet sisteminin ağrılı ve hareket kısıtlılığı olan  bölgelerinin elle tedavi edilme şekli olan manuel terapi;  konunun uzmanı hekim tarafından uygulanan teknikler ve egzersizlerle de desteklendiğinde kifoz, skolyoz gibi omurga ile ilgili sorunlarda, omuz, el bileği sorunlarında (karpal tünel sendromu),ayak bileği sorunlarında, dirsek sorunlarında (tenisçi dirseği, golfçu dirseği), diz ve kalçanın enflamatuar olmayan fonksiyonel bozukluklarında, fibromyaljide başarıyla uygulanır.

Manuel Terapi Teknikleri Riskli Midir?

Manuel Terapi Teknikleri, son derece etkili, güvenli ve çabuk sonuç veren uygulamalardır. Çünkü kişinin mevcut fiziksel ve sağlık durumuna göre planlanır. Burada temel amaç; kişinin yaşam konforunu ve bedensel foksiyonlarını en kısa sürede geri kazandırmaktır. Yan etkisi yoktur. Tedavi süresi diğer yöntemlere göre nispeten kısa, başarı oranı yüksektir. Yaşam konforunuzu ve hareket kısıtlılığınıza kısa sürede etkili bir çözüm olabilmektedir.

Manuel Terapi Teknikleri Kimler Tarafından Uygulanmalıdır?

Buradaki en önemli nokta, tüm diğer sağlık sorunlarımızda olduğu gibi tedaviye başlamadan önce hekim tarafından yapılan ayrıntılı bir fizik muayenedir.  Deneyimli ellerde son derece güvenli ve etkili bir tedavi şeklidir. Risk oluşturmaz. Manuel Terapi, hastaların doğal iyileşme süreçlerini desteklemekte ve vücudun kendi kendini tedavi etme yeteneğini harekete geçirmektedir. 
bottom of page